Haridus » Eriõppeasutused » Haapsalu Sanatoorne Internaatkool

Haapsalu Sanatoorne Internaatkool

Sihtgrupp:

Vanus: 7 - 17
Piirkond: Kogu Eesti
Asula/Vald: Kogu Eesti
Toimetulekupiiraja: Liikumine
Nägemine
Kõne
Intellekt

Tutvustus:

HSIK-i ülesandeks on võimaldada õpilastele taastusravi ja puude korrektsioon paralleelselt õppetööga. See paneb õpilastele suurema koormuse kui tavakoolis (õppetöö, terviseprobleemid, ravi, huviringid). Paljud peavad käima ka haiglauuringutel ja -ravil.


Õpilaskontingendi Haapsalu Sanatoorses Internaatkoolis moodustavad põhiliselt tugi- ja liikumisaparaadi talitlushäiretega lapsed, kelle puude põhjuseks on kaasasündinud või omandatud neuroloogilised ning ortopeedilised haigused (sünnitrauma, laste tserebraalparalüüs, väärarengud, ajupõletik, -infarkt, pärilikud haigused, traumad, skolioos, puusaliigeste patoloogia, jäsemete deformatsioonid jpm). Erandkorras sotsiaalsetel põhjustel on kooli vastu võetud ka teiste haigustega lapsi. Enamustel on tegemist liitpatoloogiaga, näiteks, suurel hulgal tserebraalparalüüsiga lastel kaasneb palju ortopeedilisi probleeme, silmapatoloogiat, vaimse arengu mahajäämust, spetsiifilisi õpiraskusi.


Komplekstaastusravi saavad lapsed plaaniliselt kuuridena 1-2 korda õppeaastas, olenevalt haiguse raskusest. Ravikuur kestab 2-3 kuud paralleelselt õppetööga. Meie koolis saab teha:


 • massaaþi

 • ozokeriiti

 • mudaravi

 • ravivanne (männiekstrakt jm.)

 • pidevalt medikamentoosset ravi (epilepsia jm.)

 • elektriravi

 • ravivõimlemine

 • Õppetöö


  Õpilaste arv tavaklassides on 8-12, lihtsustatud ning toimetuleku õppekavaga klassides 4-7.


  Õppetöö toimub tavaklassides riikliku õppekava järgi, abiklassides lihtsustatud õppekava järgi ning toimetulekuklassides toimetuleku õppekava järgi. Tavaklasside õpilased sooritavad põhikooli lõpetamisel (10 aastase õppeajaga) ühtlustatud materjalide alusel samad eksamid kui teisedki vabariigi üldhariduskoolid. Kooli lõpetamisel saavad õpilased põhikooli lõputunnistuse.

  Kui õpilane on mingil põhjusel jäänud õppetöös või arengus teistest maha, siis on võimalik tema jaoks koostada individuaalne õppekava ja õpetada selle järgi.

  Kontaktid:

  Aadress: Suur-Mere 17, 90502 Haapsalu
  Telefon: 473 5613
  Faks: 473 5613
  Koduleht: http://www.hsik.edu.ee
  E-post: kool@hsik.edu.ee

  Vanus:
  Piirkond:
  Asula/Vald:
  Toimetulekupiiraja:
  Liikumine
  Nägemine
  Kuulmine
  Kõne
  Intellekt
  Psüühika